REFRESH

Basketball » Today » All Games

FRANCE: LNB

17:00Monaco - Chalons-Reims -:-
19:00Fos-sur-Mer - Lyon-Villeurbanne -:-
20:00JL Bourg - Paris -:-
20:00Limoges - Gravelines-Dunkerque -:-
20:00Nanterre - Roanne -:-

ITALY: Lega A

20:00Brescia - Venezia -:-

SPAIN: ACB

18:00Fuenlabrada - Valencia -:-
18:00MoraBanc Andorra - Obradoiro CAB -:-
20:45Basket Zaragoza - Real Madrid -:-
20:45Manresa - Tenerife -:-

TURKEY: Super Lig

11:00Gaziantep - Darussafaka 69:71
4th QuarterTurk Telekom - Merkezefendi 94:70
16:00Besiktas - Tofas -:-
18:15Bursaspor - Petkim Spor -:-

USA: NBA

01:00Indiana Pacers - Miami Heat 104:113
01:00Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 101:116
01:30Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 96:98
01:30Brooklyn Nets - Minnesota Timberwolves 110:105
02:00Houston Rockets - Orlando Magic 118:116
02:30Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 91:107
03:00Utah Jazz - Boston Celtics 137:130
04:00Golden State Warriors - Phoenix Suns 118:96
04:00Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 115:119
19:00New York Knicks - Denver Nuggets -:-

ARGENTINA: Liga A

01:00Gimnasia - Union De Santa Fe 60:58
01:00PostponedHispano Americano - Union De Santa Fe -:-
01:00Instituto de Cordoba - Boca Juniors 65:62
02:00La Union - Obera TC 86:97
1st QuarterArgentino - Platense 2:0

AUSTRALIA: NBL

10:00South East Melbourne - New Zealand Breakers 89:65

AUSTRALIA: WNBL Women

07:00Southside W - Bendigo W 94:83

AUSTRIA: Superliga

17:30St. Polten - Wels -:-
17:30Vienna Timberwolves - Traiskirchen Lions -:-
20:00Vienna Basket - Kapfenberg Bulls -:-

AUSTRIA: Zweite Liga

17:00Worthersee Piraten - Raiders Tirol -:-
18:00BBC Nord - Mistelbach -:-
18:00Furstenfeld - Dornbirn Lions -:-
20:00Salzburg - Kufstein -:-

AUSTRIA: Superliga Women

Half TimeVienna Timberwolves W - Celovec W 45:25
16:00UBI Graz W - Vienna United W -:-
17:00DBB LZ OO W - Basket Flames W -:-
19:30Duches Klosterneuburg W - UBSC-DBBC Graz W -:-

BELARUS: Premier League

10:30Tsmoki Minsk 3 - Tsmoki Minsk 2 58:71
12:00Rubon - Impuls 84:76
13:00Brest - Gomel 64:82
13:30SDUSHOR Minsk - Grodno GrSU 62:99

BELARUS: Premier League Women

13:00Horizont Minsk W - Victoria Grodno W 77:49

BELGIUM: Top Division Women

18:30Liege W - Namur W -:-
20:30Braine W - Waregem W -:-
20:30Laarne W - Phantoms W -:-
20:30Mechelen W - Lummen W -:-

BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

17:00Bosna Royal - Siroki Brijeg -:-
17:00Celik - Leotar Trebinje -:-
17:00Spars Sarajevo - Zrinjski Mostar -:-
18:00Mrkonjic Grad - Radnik Bijeljina -:-
20:00Posusje - Promo -:-
20:30Borac Banja Luka - Bratunac -:-

BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH Women

17:00Konjic W - Leotar Trebinje W -:-
17:30Orlovi W - Igman W -:-
20:00Feniks W - Celik Zenica W -:-
20:00Lavovi W - Play Off Sarajevo W -:-

BRAZIL: NBB

23:00Corinthians Paulista - Cerrado 79:89
23:30Paulistano - Brasilia 75:77ot
00:00Mogi - Cearense 86:79
00:30Pato - Unifacisa 69:80
20:10Flamengo - Franca -:-
21:00Minas - Rio Claro -:-
22:00Caxias do Sul - Sao Paulo -:-

BULGARIA: NBL

17:00Levski - Yambol -:-
17:00Shumen - Spartak Pleven -:-
18:00Chernomorets - Beroe -:-
18:00Rilski Sportist - Balkan -:-

CANADA: U Sports

03:00Saskatchewan - Manitoba 83:64
04:00PostponedCalgary - Mount Royal -:-
04:00Lethbridge - MacEwan 106:64
05:00UBC - Trinity Western 78:68
05:00Victoria - UNBC 83:49

CHILE: LNB 2

23:00Arabe Valparaiso - Boston C. C. 69:75
23:30Stadio Italiano - Truenos De Talca 68:62
00:00Liceo Curico - Arturo Prat San Felipe 103:74
01:00Brisas - Tinguiririca 47:70
01:00Manquehue - Sportiva Italiana 73:75
23:00Sportiva Italiana - Liceo Curico -:-
23:30Boston C. C. - Brisas -:-
00:00Arturo Prat San Felipe - Arabe Valparaiso -:-
00:00Tinguiririca - Stadio Italiano -:-

CHINA: WCBA Women

05:30Shanghai W - Hebei W 69:52
08:00Shaanxi Tianze W - Sichuan W 73:120
10:30Wuhan W - Jiangsu Phoenix W 66:106
13:00Heilongjiang W - Xinjiang W 41:108

COLOMBIA: LBP - Play Offs

17:15Cimarrones del Choco - Motilones del Norte -:-
23:00Caribbean Storm Islands - Titanes de Barranquilla -:-

CROATIA: Premijer liga

18:00Cibona - Alkar -:-
18:00Gorica - GKK Sibenka -:-
18:00Skrljevo - Furnir -:-
19:00Zabok - Zadar -:-

CROATIA: Prva Liga

14:00PostponedDubrovnik - Jazine -:-
14:00PostponedKvarner - Dubrovnik -:-
16:00Omis - Zaprudje -:-
18:00Kastela - Amfora -:-
18:00Samobor - Bosco -:-
19:30Medvescak - Dinamo Zagreb -:-

CROATIA: Premijer Liga Women

15:45KAZL Split W - Split W -:-
16:00Plamen Pozega W - Pula Moviter W -:-
16:45Tresnjevka 2009 W - Brod na Savi W -:-
17:00FSV Rijeka W - Medvescak W -:-

CYPRUS: Division A

1st QuarterApollon - ETHA Engomi 11:15
17:00ENAD Nicosia - Achilleas K. -:-

CZECH REPUBLIC: NBL

17:00Nymburk - Pardubice -:-

CZECH REPUBLIC: ZBL Women

17:00USK Prague W - Slavia Prague W -:-

DENMARK: Basketligaen

13:00Copenhagen - Vaerlose 84:79
1st QuarterHerlev Wolfpack - Amager 4:14

DENMARK: Dameligaen Women

2nd QuarterAmager W - Aabyhoj W 31:28

EUROPE: ABA League

17:00Mornar Bar - Mega Basket -:-
19:00Igokea - Partizan -:-
21:00FMP Beograd - KK Krka Novo mesto -:-

EUROPE: BNXT League

20:00Leiden - Zwolle -:-

EUROPE: Latvia-Estonian League

3rd QuarterParnu - Rapla 53:59
16:00TAL TECH - Viimsi -:-
16:00Tartu Ulikool - VEF Riga -:-
16:00Valmiera Glass Via - BK Ogre -:-

EUROPE: Liga Unike

17:00Teuta Durres - Tirana -:-
19:00Golden Eagle Ylli - Kamza Basket -:-

EUROPE: WBBL Women

13:00RSU Merks W - Aistes LSU Kaunas W 58:71
13:00TTT Riga W - Tallinn University W 93:58
3rd QuarterBJBS Riga W - TalTech W 37:47
18:15Ogres Kolibri W - Jurmala W -:-

FINLAND: Korisliiga

16:00Bisons Loimaa - Helsinki Seagulls -:-
16:00Kouvot Kouvola - Kataja -:-
16:00Salon Vilpas - Karhu Basket -:-
16:00UU-Korihait Uusikaupunki - KTP Kotka Basket -:-

FINLAND: I Divisioona A

16:00Kristika Turku - Honka -:-

FINLAND: Korisliiga Women

3rd QuarterVimpelin Veto W - Pyrinto W 61:50
16:00Espoo Team W - PeKa W -:-
16:00Lappeenranta W - Torpan Pojat Helsinki W -:-

FRANCE: Pro B

20:00Ada Blois - Nantes -:-
20:00Saint Vallier - Quimper -:-

FRANCE: Espoirs U21

3rd QuarterMonaco U21 - Chalons-Reims U21 39:56
2nd QuarterLimoges U21 - Gravelines-Dunkerque U21 26:21
15:30Fos Provence U21 - Lyon-Villeurbanne U21 -:-
16:00JL Bourg U21 - Paris U21 -:-
16:00Nanterre U21 - Roanne U21 -:-
16:00Pau-Orthez U21 - Dijon U21 -:-
16:30Orleans U21 - Le Mans U21 -:-

FRANCE: Ligue 2 Women

20:00Tronche Meylan W - Avenir Chartres W -:-

FRANCE: French Cup Women

20:00Charnay Bourgogne Sud W - Landerneau Bretagne W -:-
20:00Lyon W - Flammes Carolo W -:-
20:00Union Hainaut W - La Roche W -:-
20:00US La Glacerie W - ESB Villeneuve W -:-

GERMANY: BBL

18:00Bamberg - Bayreuth -:-
18:00Heidelberg - Gottingen -:-
20:30Bonn - Oldenburg -:-
20:30Syntainics MBC - Bayern -:-

GERMANY: Pro A

19:00Bochum - Rostock -:-
19:00Panthers Schwenningen - Leverkusen -:-
19:00Phoenix Hagen - Nurnberger -:-
19:30Paderborn - Kirchheim -:-
19:30Vechta - PS Karlsruhe -:-

GERMANY: Pro B

18:00Koln - Dusseldorf -:-
19:00Frankfurt 2 - OrangeAcademy -:-
19:00Rhondorf - Iserlohn -:-
19:30BIS Baskets Speyer - Coburg -:-
19:30Giessen Rackelos 2 - Hanau -:-
19:30Schwelm - Wolmirstedt -:-
19:30Wedel - Bernau -:-

GERMANY: DBBL Women

1st QuarterHeidelberg W - Freiburg W 9:16
19:00Marburg W - Saarlouis W -:-
19:00Wasserburg W - TK Hannover W -:-

GREECE: Basket League

16:00Apollon Patras - PAOK -:-
19:00AEK Athens - Promitheas -:-

GREECE: A2

16:00Agriniou - AO Triton -:-
16:00Amyntas - Eleftheroupoli -:-
16:00AS Karditsas - Oiakas Nafpliou -:-
16:00Koroivos - Harilaos Trikoupis -:-
16:00Pagrati - Dafni Dafniou -:-
16:00Panerythraikos - Maroussi -:-

GREECE: A1 Women

13:00PAOK W - Olympiacos W 73:77
1st QuarterChania W - Esperides Kalliotheas W 8:11

HUNGARY: NB I. A Women

1st QuarterPINKK-Pecsi W - Szekszard W 10:13
18:00Vasas Csata W - TFSE-MTK W -:-

ICELAND: Premier League

19:00Breidablik - Thor AK Akureyri -:-
21:15Grindavik - Stjarnan -:-

IRELAND: SuperLeague

18:00Maree - UCD Marian -:-
18:30Eanna - KCYMS -:-
20:00Killester - Neptune -:-
20:30Tralee Warriors - Moycullen -:-

ISRAEL: Super League

17:00Hapoel Beer Sheva - Hapoel Tel-Aviv -:-
19:00Hapoel Haifa - Hapoel Holon -:-

ISRAEL: Liga Leumit

19:30M. Hod Hasharon - Maccabi Haifa -:-
19:30Migdal Haemek - Maccabi Ashdod -:-
20:00Maccabi Maale Adumim - Maccabi Raanana -:-

ITALY: Serie A1 Women

17:00San Martino W - Ragusa W -:-

ITALY: Serie A2 Women - North

18:00Valbruna Bolzano W - Carugate W -:-
19:00Treviso W - Libertas Udine W -:-
19:30Vicenza W - Ponzano W -:-
20:30Alpo VillaFranca W - Mantova W -:-

ITALY: Serie A2 Women - South

18:00Cagliari W - Nico Basket W -:-
18:00San Salvatore Selargius W - Savona W -:-
18:30Vigarano W - Civitanova Marche W -:-
19:00Matelica W - Spezia W -:-

JAPAN: B.League

06:05Hokkaido - Yokohama 74:69
06:05Kyoto - Gunma 76:97
06:05Ryukyu - Toyama 91:66
06:05Shinshu - Utsunomiya Brex 63:72
07:05Chiba - Ibaraki Robots 83:77
07:05Diamond Dolphins - Shimane 82:73
07:05Osaka - Hiroshima D. 86:78
09:05Alvark - Brave Thunders 66:85
09:05NeoPhoenix - SeaHorses Mikawa 71:104
09:05Niigata - Akita 62:79

JAPAN: W League Women

04:00Haneda Vickies W - Chanson V-Magic W 69:84
04:00Yamanashi Queenbees W - Sunshine Rabbits W 50:93
05:00Niigata W - Toyota Antelopes W 55:101
06:30Eneos Sunflowers W - Aranmare Akita W 87:68
06:30Hitachi Cougars W - Denso Iris W 61:75
09:00Fujitsu W - Aisin Wings W 72:65

LITHUANIA: LKL

16:00Jonava - Siauliai -:-
16:20Pieno Zvaigzdes - Juventus -:-

LITHUANIA: NKL

1st QuarterDelikatesas Joniskis - Suduva-Mantinga 21:19
1st QuarterGargzdu - Kretinga 7:11
1st QuarterPerlas - Mazeikiai 16:15
1st QuarterTelsiai - Silute 6:18
1st QuarterVilkaviskis - Palanga 10:24
16:00Kauno Atletas - Klaipedos Neptunas -:-
18:30Sakiai Vytis - Zalgiris Kaunas 2 -:-

LUXEMBOURG: Total League

18:30Larochette - Bertrange -:-
20:00Heffingen - Musel Pikes -:-
20:00T71 Dudelange - Contern -:-
20:30Amicale Steesel - Hesperange -:-
20:30Esch - Racing Luxembourg -:-

LUXEMBOURG: Total League Women

18:00Amicale Steesel W - Contern W -:-
18:00Dudelange W - Grengewald Hueschtert W -:-
18:30Esch W - Les Sangliers Wooltz W -:-
18:30Walferdange W - Musel Pikes W -:-

MONTENEGRO: Prva A Liga

18:00Danilovgrad - Tivat -:-
19:00Sutjeska - Milenijum -:-
20:00Lovcen Cetinje - Jedinstvo -:-

NETHERLANDS: WBL Women

18:30Jolly Jumpers W - Binnenland W -:-
19:00Den Helder W - Martini Sparks W -:-
19:30Landslake Lions W - Lekdetec W -:-

NORTH MACEDONIA: Superleague

17:00KK Angeli - Pelister -:-
17:00MZT Skopje 2 - Euro Nickel -:-
18:00Rabotnicki - Kozuv -:-

NORTH MACEDONIA: Prva Liga Women

17:00Vardar W - MZT Skopje W -:-
17:30Struga W - Rabotnicki W -:-

NORWAY: BLNO

3rd QuarterGimle - Baerum 58:51
1st QuarterFyllingen - Nidaros Jets 24:12
17:00Asker - Ammerud -:-

NORWAY: Kvinneligaen Women

15:00Ulriken W - Tromso W -:-

POLAND: Energa Basket Liga

17:30Czarni Slupsk - Torun -:-
19:30Szczecin - Legia -:-

POLAND: 1. Liga

16:00Ksiezak Lowicz - Alstom Krakow -:-
17:00Krosno - WKK Wroclaw -:-
17:30Lancut - GKS Tychy -:-
17:30Poli. Opolska - Turow Zgorzelec -:-
18:00Dziki Warszawa - MKKS Koszalin -:-
18:00Pruszkow - Gornik Walbrzych -:-

POLAND: Energa Basket Liga Women

17:00GTK Gdynia W - Sosnowiec W -:-

PORTUGAL: LPB

16:00Ovarense - CAB Madeira -:-
20:00FC Porto - Imortal -:-

PORTUGAL: Proliga

16:00Barreirense - CAQ Queluz -:-
17:00Galomar - Electrico FC -:-
17:30Sanjoanense - Esgueira -:-
18:00Belenenses - Ginasio Olhanense -:-
18:00Maia - Sampaense -:-
19:30Galitos Aveiro - Sangalhos -:-
19:30Portimonense - Galitos Barreiro -:-

PORTUGAL: LFB Women

12:30CDEFF W - AD Vagos W 65:67

QATAR: QBL

15:30Al Sadd - Al Gharafa -:-
17:30Al Arabi - Al Wakrah -:-

ROMANIA: Divizia A - First stage

16:00CSM Oradea - CSM Ploiesti -:-
17:00Cluj Napoca - Rapid Bucuresti -:-
17:00CSU Sibiu - Municipal Galati -:-
17:30CSM Targu Jiu - Miercurea Ciuc -:-
18:00SCM Craiova - Athletic Constanta -:-

ROMANIA: Liga National Women - First stage

11:00Botosani W - CSBT Alexandria W 67:93
13:30Cluj Napoca W - Municipal Targoviste W 61:54
16:00Agronomia Bucuresti W - Sepsi S. W -:-
16:00Targu Mures W - Rapid Bucuresti W -:-
16:00Targu Secuiesc W - Olimpia Brasov W -:-
17:00FCC ICIM Arad W - Phoenix Constanta W -:-

RUSSIA: Super League

11:00Barnaul - Temp Sumz Revda 78:83
11:00Novosibirsk - Uralmash Ekaterinburg 57:91
12:00Khimki M. - Dynamo Vladivostok 83:69
13:00University-Ugra - Irkutsk 90:84
3rd QuarterLokomotiv Kuban 2 - CSKA Moscow 2 75:65
16:00Samara - MBA Moscow -:-
17:00Runa Basket Moscow - Dome-Springs Izhevsk -:-

RUSSIA: Premier League Women

13:00Noginsk W - Dynamo Moscow W 71:83
13:00Samara W - Enisey Krasnoyarsk W 73:72
3rd QuarterMBA Moscow W - Nadezhda W 36:35
1st QuarterDynamo Kursk W - Novosibirsk W 11:15

SERBIA: First League

17:00Leskovac Zdravlje - Slodes -:-
17:30Vojvodina Novi Sad - Vrsac -:-
18:00KK Dynamic - Tamis -:-
19:00Kolubara - OKK Novi Pazar -:-

SERBIA: 1. ZLS Women

16:30ZKK Kraljevo W - Vrbas W -:-

SLOVAKIA: Extraliga

18:00BC Komarno - Inter Bratislava -:-
18:00BC Prievidza - Spisski Rytieri -:-
18:00BK Svit - Levice -:-
18:00MBK Handlova - BKM Lucenec -:-

SLOVAKIA: Extraliga Women

17:00Ruzomberok W - SK UMB Banska Bystrica W -:-
18:00BK SKP 08 Banska Bystrica W - Poprad W -:-
18:00Piestanske Cajky W - Samorin W -:-

SLOVENIA: Liga Nova KBM

19:00Helios Domzale - KK Triglav Kranj -:-
19:00Polzela - Ilirija -:-
19:00Tajfun Sentjur - Rogaska -:-

SLOVENIA: 1. SKL Women

16:00Ilirija W - Konjice W -:-
18:00Triglav W - Cinkarna Celje W -:-
18:00ZKK Domzale W - Jezica W -:-

SOUTH KOREA: KBL

07:00KCC Egis - Wonju DB 90:85
07:00Seoul Thunders - Goyang 74:78
09:00KoGas - Suwon KT 76:83
09:00Mobis Phoebus - Seoul Knights 81:77

SOUTH KOREA: WKBL Women

10:00Hana 1Q W - Woori WON W 49:67

SPAIN: LEB Plata

12:00Gran Canaria B - Cornella -:-
18:00Zamora - Enrique Soler -:-
18:30Ponferrada - Marbella -:-
18:30Zornotza ST - Estela -:-
19:00Mollet - Benicarlo -:-
19:00Tizona Burgos - Ourense -:-
19:30Albacete - Valencia B -:-
19:30Sant Antoni - Real Canoe -:-
19:30Villarrobledo - La Roda -:-
20:00Gijon - Navarra -:-
20:00Vive Menorca - Zentro -:-
20:30Algeciras - Carbajosa -:-

SPAIN: Liga Femenina Women

18:15Bembibre W - Perfumerias Avenida W -:-
18:30Araski W - Estudiantes W -:-
19:00Leganes W - Ciudad de La Laguna W -:-
19:15Valencia W - Ferrol W -:-
19:30Cadi La Seu W - Gran Canaria W -:-

SWEDEN: Basketligan

20:04Jamtland - Sodertalje -:-

SWEDEN: Superettan

1st QuarterTrelleborg - AIK Basket 19:9
15:30Hogsbo - Helsingborg -:-
16:00Norrort - KFUM Kalmar -:-
16:00Ockelbo - Team4Q -:-

SWEDEN: Basketligan Women

Half TimeNorrkoping W - Visby W 38:34
1st QuarterHelsingborg W - Lund W 12:16
16:00A3 Basket Umea W - Alvik W -:-
19:00Marbo W - Ostersund W -:-

SWEDEN: Basketettan Women

14:30AIK Basket W - BG Lulea W -:-
15:00Lidingo W - Umea W -:-
16:00RIG Mark W - Wetterbygden Sparks 2 W -:-
16:45Huddinge W - Malbas Malmo W -:-
17:00Djurgarden W - Norrort W -:-

SWITZERLAND: SB League

17:00Lugano Tigers - BBC Monthey -:-
17:30Regio Basel - Geneva Lions -:-
17:30Sdent BBC Nyon - Swiss Central Basket -:-

SWITZERLAND: SB League Women

17:00Geneve W - Pully W -:-
18:30Helios VS W - BBC Troistorrents W -:-

THAILAND: TBL - Play Offs

10:00Bangkok Tiger Thunder - Dunkin Raptors 75:69
12:00Bangkok C. - Thai General 77:51

TURKEY: TBL

12:00Gemlik - Fethiye Bld. 72:80
4th QuarterSamsunspor - Mamak Bld. 67:57
15:30Ankara Kolejliler - Sigortam.net ITU -:-

TURKEY: TB2L - First stage

12:00Diyarbakir - Istanbul Efendileri 76:65
12:00Seyhan - Lima Spor 83:85
13:00Buyuk Anadolu Spor - Egospor 71:86
13:00Cagdas Bodrum Spor - Fenerbahce 2 68:74
13:00Gecit Spor - Kadikoy Istanbul 71:57
13:00Harem Spor - Karsiyaka Belediyespor 79:64
13:00Istanbul BB - Sertas Spor 104:47
3rd QuarterDarica Genclerbirligi - CO Basket 40:53
1st QuarterCorlu - Samsun Basketbol 16:17
16:00Anadolu Basket - Genclik Spor -:-
16:00Baskent Yenisehir - Cozum Ankara -:-
16:00High Touch - Kastamonu -:-
16:00Nazilli - Vefa -:-

TURKEY: KBSL Women

11:00Galatasaray W - Nesibe Aydin W 67:49
Half TimeFenerbahce W - Antalya 07 W 48:16
16:30Cankaya W - Izmit Belediyespor W -:-

TURKEY: TKBL Women

10:00Rize W - Bodrum Karya W 65:57
12:00Tarsus W - Fenerbahce 2 W 50:52
12:00Yalova W - Cesme W 59:60
3rd QuarterEmlak Konut W - Ferhatoglu W 60:51
16:00Botas 2 W - Canik Belediye W -:-

UKRAINE: FBU Superleague

13:00Kyiv Basket - Budivelnyk 91:84
1st QuarterTernopil-TNEU - Cherkaski Mavpy 12:12

UKRAINE: Superleague Women

12:00Frankivsk Halichina W - Berdyansk W 86:68

UNITED KINGDOM: BBL

19:00Surrey Scorchers - Glasgow Rocks -:-

UNITED KINGDOM: WBBL Women

3rd QuarterSevenoaks Suns W - Cardiff Met Archers W 47:23
16:00Caledonia Pride W - Oaklands Wolves W -:-
18:00Essex Rebels W - Sheffield Hatters W -:-
19:00Nottingham Wildcats W - Gloucester W -:-
20:00PostponedNewcastle Eagles W - Manchester Mystics W -:-

UNITED KINGDOM: WBBL Cup Women - Play Offs

20:00Newcastle Eagles W - Leicester Riders W -:-

URUGUAY: Liga Uruguaya

23:15Hebraica y Macabi - Defensor 83:70
01:15Malvin - Nacional 90:88

USA: NCAA

23:00N. Carolina A&T - Carver Bible 97:55
00:00Boston College - Notre Dame 73:57
01:00Canisius - Fairfield 68:74
01:00Cornell - Coppin State 92:77
01:00Furman - Charleston 91:88ot
01:00Illinois - Rutgers 86:51
01:00Iona - Rider 80:54
01:00Niagara - Monmouth 49:57
01:00Northeastern - Colgate 74:69
01:00Presbyterian - Bob Jones 90:61
01:00Quinnipiac - St. Peters 59:69
01:00Siena - Manhattan 72:77ot
01:00South Florida - South Carolina St 64:65
01:00St. John's (N.Y.) - Kansas 75:95
02:00Houston - Bryant University 111:44
02:00Louisiana Lafayette - New Orleans 80:67
02:00South Dakota Coyotes - Waldorf College 93:37
02:00South Dakota St. - Minnesota-Morris 112:47
02:00CancelledUtah Valley State - Yellowstone -:-
02:00UTEP - New Mexico State 69:72
02:00Virginia - Pittsburgh 57:56
02:30Texas - UTRGV 88:58
03:00Boise State - Tulsa 63:58
03:00Purdue - Iowa 77:70
04:00PostponedCSU Bakersfield - Benedictine (AZ) -:-
04:00Portland - VMI 82:90
04:00San Jose State - North Dakota 76:51
04:00UC Irvine - Bethesda 86:54
04:00UC Santa Barbara - Pepperdine 86:74
18:00Indiana - Nebraska -:-
18:00IUPUI - Oakland -:-
18:00Miami (FL) - Clemson -:-
18:00Ole Miss - Memphis -:-
18:00Seton Hall - Nyack -:-
18:00UMass - Harvard -:-
18:00Villanova - Saint Josephs -:-
18:00Wisc. Milwaukee - Robert Morris -:-
18:30Wisconsin - Marquette -:-
19:00Boston University - Binghamton -:-
19:00Coastal Carolina - Winthrop -:-
19:00Indiana State - Miami (Ohio) -:-
19:00IPFW - Northern Kentucky -:-
19:00Loyola Maryland - Mount St. Mary's -:-
19:00Michigan - San Diego State -:-
19:00Nebraska O. - East. Washington -:-
20:00Auburn - Yale -:-
20:00Charlotte - George Washington -:-
20:00Colorado - Tennessee -:-
20:00Columbia - Maine Black Bears -:-
20:00Dayton - Northern Illinois -:-
20:00Evansville - Tennessee Tech -:-
20:00Hofstra - Bucknell -:-
20:00La Salle - Holy Cross -:-
20:00Mercer - Georgia State -:-
20:00NC State - Louisville -:-
20:00PostponedNorth Texas - Nevada -:-
20:00North Texas - LSU-Shreveport -:-
20:00Providence - Rhode Island -:-
20:00Tulane - Alcorn State -:-
20:00UNC Asheville - N. Carolina Central -:-
20:00Virginia Tech - Wake Forest -:-
20:00Western Illinois - UT Martin -:-
21:00Bradley - Siu Edwardsville -:-
21:00Cleveland State - Wright State -:-
21:00Davidson - William & Mary -:-
21:00East Carolina - Gardner Webb -:-
21:00Eastern Illinois - North Park -:-
21:00Longwood - Delaware State -:-
21:00Louisiana Monroe - Northwestern St. -:-
21:00Rice - Jarvis Christian -:-
21:00Southeast Missouri State - Webster Gorloks -:-
21:00Texas A&M-CC - Southwestern Pirates -:-
21:30Ohio - St. Francis (PA) -:-
22:00Abilene Christian - Incarnate Word -:-
22:00Air Force - Army -:-
22:00Arkansas - UALR -:-
22:00Colorado State - St. Marys (CA) -:-
22:00DePaul - Loyola Chicago -:-
22:00Florida State - Syracuse -:-
22:00Illinois State - Jackson State -:-
22:00New Hampshire - Central Connecticut State -:-
22:00Princeton - Drexel -:-
22:00Sacramento State - Montana State -:-
22:00St. Bonaventure - Buffalo -:-
22:00Temple - Penn -:-
22:00UConn - Grambling St. -:-
22:00VCU Rams - Campbell -:-
22:00West Virginia - Radford -:-
22:00Wyoming - McNeese State -:-
22:30Lehigh - Md.-East. Shore -:-
23:00Arkansas State - Central Arkansas -:-
23:00Baylor - Arkansas-Pine Bluff -:-
23:00Chicago State - Tennessee State -:-
23:00Idaho - Southern Utah -:-
23:00Michigan State - Toledo -:-
23:00Santa Clara - Louisiana Tech -:-
23:00UC Davis - California Merced -:-
23:30Hampton - Norfolk State -:-
23:30Howard - American University -:-
23:30Stephen F. Austin - Wiley -:-
00:00SMU Mustangs - Vanderbilt -:-
00:00USC Upstate - Western Carolina -:-
00:00Washington State - USC -:-
00:30St. Louis - UAB -:-
00:30Stony Brook - Wagner -:-

REFRESH

Football | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »

Top

FlashScore.mobi provides live basketball scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than FlashScore.com website for technical reasons.