REFRESH

Volleyball » Yesterday » All Games

ITALY: SuperLega

18:00Ravenna - Taranto 0:3
20:30Cisterna - Padova 1:3

POLAND: PlusLiga

14:45Zawiercie - GKS Katowice 3:1
17:30Kedzierzyn-Kozle - Luk Lublin 3:0
20:30Belchatow - Stal Nysa 3:2

AUSTRIA: AVL

16:30VBK Klagenfurt - Weiz 3:2
18:00Ried - Sokol Wien 3:2
19:30Tirol Innsbruck - TSV Hartberg 2:3

AUSTRIA: 2. Bundesliga - First stage

14:00Waidhofen - Wolfurt 1:3
18:00Wr. Neustadt - Dobling 0:3
19:00Lenzing - Steyr 0:3
19:00VBK Klagenfurt 2 - Weiz 2 3:0

AUSTRIA: AVL Women

16:30SG TI-Volley W - Bisamberg W 3:0
18:30Linz-Steg W - Wildcats W 3:2
19:00Eisenerz/Trofaiach W - SG SVS Post W 1:3
19:00VC Tirol W - Hartberg W 3:0

AUSTRIA: 2. Bundesliga Women - First stage

14:00SG TI-Volley 2 W - Seekirchen W 3:0
14:00VBK Klagenfurt W - Weiz W 2:3
15:30Dornbirn W - Brunnenbau W 3:1
16:00Linz-Steg 2 W - SU Inzingvolley W 1:3
16:30Bruckl W - Wolfsberg W 3:1
16:30SG Eisenerz/Trofaiach 2 W - Supervolley Wels W 3:0
17:00Hausmannstatten W - Wildcats 2 W 2:3

BELARUS: Division A

14:00Stroitel Minsk - Energia Gomel 3:0
16:00Mogilev - Marco Vitebsk 0:3
16:30Bate-BGUFK - Zapadnij Bug 0:3
17:00Mapid Minsk - Soligorsk 0:3

BELARUS: Championship Women

16:00CancelledA. Baranovichi W - Minsk 2 W -:-
16:00Kommunalnik Grodno W - Mogilev W 3:0
16:00Pribuzhe W - Zhemchuzhina W 0:3

BELGIUM: Liga A Women

18:00Jaraco LVL W - Tchalou W 3:0
20:30Antwerp W - Charleroi W 3:2
20:30Asterix Avo W - Oudegem W 3:2

BELGIUM: Belgian Cup Women

19:30Zandhoven W - Waremme W 3:1

BOSNIA AND HERZEGOVINA: Premijer liga

16:00Bijeljina - Kakanj 2:3
17:00Gradina Herceg - Kalesija 3:1
18:00Bosna - Ljubinje-Bankom 1:3
20:00Borac - Domaljevac 3:1

CROATIA: Superliga

17:00HAOK Mladost - Mladost Ribola Kastela 3:0
17:00Sisak - Gorica 3:1
17:00Varazdin - Centrometal 3:1
18:00PostponedRijeka - Split -:-

CROATIA: Superliga Women

16:15Marina Kastela W - Dubrovnik W 3:0
17:00ZOK Osijek W - Veli Vrh W 3:0
18:00Brda W - Vukovar W 0:3

CROATIA: Prva Liga Women

15:00Don Bosco W - Umag W 3:0
17:00PostponedNebo W - ZOK Osijek II W -:-
18:00Nova Gradiska W - Mladost II W 0:3

CZECH REPUBLIC: Extraliga

18:00Ceske Budejovice - Ostrava 3:0
18:00Karlovarsko - Pribram 1:3
18:00Kladno - Beskydy 3:0
18:00Liberec - Usti 3:0
18:00Odolena Voda - VK Lvi Prague 3:1

CZECH REPUBLIC: Extraliga Women

17:00Frydek-Mistek W - KP Brno W 0:3
17:00Olomouc W - Selmy Brno W 3:1
17:00Ostrava W - Olymp Prague W 3:1
17:00Prostejov W - Prerov W 3:0
17:00TJ Sokol Sternberk W - VK Liberec W 0:3

CZECH REPUBLIC: 1. liga

11:00Ceske Budejovice 2 - Dobrichovice 3:2
11:00Volejbal Ostrava - Tesla Brno 1:3
17:00Benatky - Hradec Kralove 3:1
17:00Ceska Lipa - Liberec B 3:1
18:00Plzen - MFF Prague 3:1
18:00Velke Mezirici - Stare Mesto 3:0

CZECH REPUBLIC: 1. liga Women

10:00Hradec Kralove W - Havlickuv Brod W 3:0
10:00Nusle W - Hronov W 3:0
10:00Stresovice W - KP Brno B W 3:0
11:00Dobrichovice W - Plzen W 3:0
12:00Zizkov W - Jablonec W 1:3
18:00Skola volejbalu W - Ceske Budejovice W 0:3

DENMARK: 1. Division West

11:00Skovbakken - Aalborg Volley 1:3
14:00Aarhus 3 - Hornsyld 2:3
14:00Lyseng - Aarhus 2 3:1

DENMARK: 1. Division West Women

10:00ASV Aarhus 2 W - Aarhus 1900 W 3:0
12:00Funder W - Skovbakken W 3:0
15:30Esbjerg W - Aalborg Volley W 3:1

ENGLAND: Super League

14:30Sheffield - Newcastle 0:3
15:30Durham - Sunderland 3:0
16:30Tendring - Richmond Docklands 0:3

ENGLAND: Super League Women

13:30Durham W - Derbyshire W 3:0
13:30London Inter Crocs W - Nottingham W 2:3
13:45Tendring W - London Orcas W 0:3
15:30Malory Eagles W - Cambridge W 3:0

ESTONIA: Esiliiga

11:00BIGBANK Tartu 2 - Saaremaa 1:3
11:00Neemeco - Valio Voru 3:0
11:00Tallin University - Viljandi 3:1
12:00Eesti Maaulikooli - Noortekoondis 3:2
13:00Rakvere - Jarvamaa 3:2
16:00Poltsamaa - Kiili 1:3

EUROPE: MEVZA

19:00PostponedAich/Dob (Aut) - Waldviertel (Aut) -:-

EUROPE: Baltic League

17:00Jekabpils - Daugavpils/Ezerzeme 3:1
17:00Tallinn - Parnu 3:1
18:00Amber Queen Klaipedos - RTU 3:1

EUROPE: Balti Liiga Women

11:00RSU-MVS W - Jelgava W 0:3
15:00Ausrine KKSC W - Noortekoondis W 3:0
15:00VK miLATss W - Tallinna W 1:3
17:00Alytus W - Famila/Voru VK W 1:3
17:00Kaunas W - Tartu Ulikool W 0:3

FINLAND: Mestaruusliiga

16:00Akaa - ETTA 3:1
16:00Karelian Hurmos - Savo 2:3
16:00Loimu - VaLePa 2:3
16:00Vantaa Ducks - TUTO 3:0
17:00Tiikerit - Hurrikaani 3:1

FINLAND: Mestaruusliiga Women

14:00Puijo W - Kangasala W 2:3
15:30Helsinki W - Hameenlinna W 0:3
16:00LiigaPloki W - OrPo W 0:3

FRANCE: Ligue A

18:00Paris - Nantes 3:2
20:00Cambrai - Poitiers 3:0
20:00Chaumont - Plessis Robinson 3:0
20:00Narbonne - Tours 0:3

FRANCE: Ligue B

18:30Martigues - St-Quentin 3:1
19:00Nancy - Illacaise 3:1
20:00Ajaccio - Lozere 3:1
20:00Rennes - France Avenir 3:1

FRANCE: Ligue A Women

19:00Saint-Raphael W - TFOC W 2:3
19:30Marcq Baroeul W - Mulhouse W 2:3
20:00Chamalierois W - Nantes W 0:3
20:00France Avenir 2024 W - Vandoeuvre W 0:3

GERMANY: 1. Bundesliga

17:30Herrsching - Luneburg 3:0
20:00Friedrichshafen - BR Volleys 0:3

GERMANY: 2. Bundesliga North

18:30Warnemunde - Mondorf 0:3
19:00Bitterfeld - Lindow/Gransee 3:0
19:30Braunschweig - Moerser 2:3
19:30Essen - Kiel 0:3
20:00Baden - Schuttorf 3:2

GERMANY: 2. Bundesliga South

19:00Hammelburg - Gotha 3:2
19:00L. E. Volleys - Dresden 3:1
19:30Schwaig - Karlsruhe 1:3
20:00Kriftel - Grafing 3:1
20:00Mimmenhausen - Gonsenheim 3:0

GERMANY: 1. Bundesliga Women

18:00Aachen W - Erfurt W 3:0
19:00Potsdam W - Suhl W 3:0
19:30NawaRo Straubing W - Neuwied W 3:0
19:30Stuttgart W - Munster W 3:0

GERMANY: 2. Bundesliga North Women

17:00Oythe W - Stralsund W 3:1
18:00PostponedEssen-Borbeck W - Bonn W -:-
18:30Sorpesee W - Emlichheim W 1:3
19:00ETV Hamburg W - Borken W 0:3
19:00Koln W - Berlin W 3:1
19:30Dingden W - Leverkusen W 1:3

GERMANY: 2. Bundesliga South Women

18:30Freisen W - Vilsbiburg II W 3:1
19:00Altdorf W - VC Wiesbaden II W 1:3
19:00Planegg-Krailling W - Stuttgart II W 3:1
19:00VCO Dresden W - Bad Soden W 2:3
20:00Waldgirmes W - Holz W 3:0

GREECE: A1

16:00OFI - Olympiacos 0:3
19:00Filippos - AONS Milon 0:3

GREECE: A1 Women

17:00Aris W - ASP Thetis W 3:0
17:00Markopoulo W - Lamia W 3:0
17:00Thira W - Ilisiakos W 3:0
17:45AEK W - PAOK W 3:2
18:00Olympiacos Piraeus W - Evosmou W 3:0
19:00Aonnnne Amazones W - AO Porfiras W 3:0
19:00Panathinaikos W - Pannaxiakos W 3:1

HUNGARY: NB I Women

16:00Corecomm W - Penta-Godolloi RC W 0:3
18:00Kispest SE W - DSZC Eotvos W 3:2
18:00Ujpest W - DVTK W 3:2
18:30Budaors W - MAV Elore SC W 0:3
19:30Vasas W - SZBBRA W 2:3

ICELAND: Mizunodeild

15:00Vestri - KA Akureyri 3:1
17:00Throttur Nes - Throttur Vogum 3:1

ITALY: Serie A1 Women

20:30Scandicci W - Bergamo W 3:1

ITALY: Serie A2 Women

20:30Futura Volley Giovani W - Brescia W 2:3

JAPAN: V.League

06:00Osaka Sakai - Oita Miyoshi 1:3
06:00Suntory Sunbirds - FC Tokyo 3:2
07:11Panasonic Panthers - Nagoya 2:3
08:30Nagano - Toray Arrows 0:3
11:00JTEKT - JT Thunders 3:2

JAPAN: V.League Women

05:00Body Queenseis W - JT Marvelous W 1:3
06:00Denso Airybees W - PFU Blue Cats W 3:1
06:00NEC Red Rockets W - Kurobe Aqua Fairies W 3:0
06:05Hisamitsu Springs W - Hitachi W 2:3
07:00Okayama Seagulls W - Ageo W 2:3
10:30Toray Arrows W - Himeji Victorina W 3:0

LATVIA: Nacionala Liga

13:00Kuldigas - Vecumnieki 1:3
15:00RTU - Daugavpils/Ezerzeme 2:3
17:00Aizpute - Ozolnieki 3:2
17:00Limbazi - Ventspils 3:2

NETHERLANDS: Eredivisie

14:30Papendal/Arnhem - Taurus 3:0
18:00Sliedrecht - Limburg 3:1
19:30Advisie/SSS - Orion 1:3
19:30RECO - Vocasa Nijmegen 1:3
20:00Groningen/Lycurgus - VCN 3:0

NETHERLANDS: Eredivisie Women

20:00Apollo 8 W - Zwolle W 3:1
20:00Laudame Financials W - Summa Peelpush W 3:2
20:00Set-Up' 65 W - Apeldoorn W 1:3
20:00Sneek W - Voltena W 3:1
20:30Sliedrecht W - VV Utrecht W 3:0

NORWAY: Eliteserien

15:00Koll - Forde 3:1
16:00Asker - Viking 0:3

NORWAY: Eliteserien Women

13:00Skjetten W - Koll W 0:3
16:00Oslo W - Viking TIF W 3:0
16:00Volda W - Randaberg W 0:3

POLAND: I. Liga

17:00AGH Krakow - Strzelce Opolskie 0:3
17:00Bydgoszcz - Mickiewicz Kluczbork 3:0
17:00Lechia Tomaszow Mazowiecki - Olimpia Sulecin 3:2
17:00Norwid Czestochowa - Bielsko-Biala 0:3
17:00Swidnik - Bedzin 3:1
18:00Chrobry Glogow - Krispol Wrzesnia 0:3

POLAND: TAURON Liga Women

16:30Opole W - Radom W 3:2
18:00Chemik Police W - LKS Lodz W 1:3

POLAND: I. Liga Women

15:00San Jaroslaw W - AZS AWF Warszawa W 3:0
17:30Stezyca W - Nowy Dwor Mazowiecki W 3:2
18:00Aleksandrow Lodzki W - Sosnowiec W 0:3
18:00Bialystok W - Tarnow W 0:3
18:00Karpaty Mosir Krosno W - Solna Wieliczka W 3:1
18:00Mielec W - SMS PZPS Szczyrk W 3:0

PORTUGAL: Campeonato Nacional

16:00Sporting CP - Academica de Espinho 3:2
17:00Santo Tirso - Leixoes SC 1:3
17:00SC Caldas - Esmoriz GC 1:3
19:00Castelo Maia GC - Vitoria 2:3
19:00Viana - A. J. F. Bastardo 1:3
19:30Benfica - Sporting de Espinho 3:0

PORTUGAL: 1. Divisao Women

16:00Castelo Maia W - Famalicao W 3:0
16:00Vilacondense W - Clube Kairos W 0:3
17:00Boavista W - SC Espinho W 3:2
17:30AJM/FC Porto W - Benfica W 3:0
18:00Leixoes W - Lusofona W 3:0
18:00Porto Volei W - Vitoria Guimaraes W 1:3
19:00Sporting W - CD Aves W 3:0

ROMANIA: Divizia A1

13:00Arcada Galati - Timisoara 3:0
16:00Steaua Bucuresti - Stiinta Baia Mare 3:0
16:00Stiinta Bucuresti - U. Cluj 3:0
18:00Zalau - Rapid Bucuresti 3:0

ROMANIA: Divizia A1 Women

15:30Craiova W - Mioveni W 2:3
16:00Stiinta Bacau W - U. Cluj W 3:0
17:00Alba Blaj W - Turda W 3:0
17:00Rapid Bucuresti W - Voluntari W 3:2
17:30Lugoj W - Dinamo Bucuresti W 3:2

RUSSIA: Superleague

12:00Kemerovo - Orenburg 3:1
14:00Novosibirsk - Din. Moscow 3:0
15:00Novyi Urengoy - Dinamo-Lo 1:3
15:00Ufa - Krasnoyarsk 2:3
17:00ASK N. Novgorod - Nizhnevartovsk 3:1
17:00Zenit St. Petersburg - Belgorod 3:2

RUSSIA: Vysshaya Liga А

14:00Kama - Chelyabinsk 1:3
14:00Tarhan - Barnaul 3:1
14:00Tyumen - Magnitka-Universitet 2:3
15:00Novokuybyshevsk - Lokomotiv Izumrud 3:0
16:00Akademiya Kazan - Volzhanin Kostroma 3:1
16:00Groznyj - Avtomobilist 2:3
16:00Iskra - MGTU Moscow 1:3
17:00Yaroslavl - CSKA Moscow 3:1

RUSSIA: Superleague Women

14:00Uralochka-NTMK W - Odintsovo W 3:0
16:00Dynamo Kazan W - Kaliningrad W 0:3
16:00Krasnodar W - Yenisey W 3:1
16:00Leningradka W - Lipetsk W 2:3
16:00Saratov W - Tulitsa W 0:3
17:00Dynamo Moscow W - Metar Chelyabinsk W 3:0

SERBIA: Liga

17:30Vojvodina - Partizan 0:3
19:00Spartak Ljig - Crvena zvezda 0:3

SERBIA: Liga Women

19:00Klek MD Zrenjanin W - Indjija W 2:3
19:00Ub W - Stara Pazova W 0:3

SLOVAKIA: Extraliga

17:00Presov - Prievidza 3:1
17:00Svidnik - VKP Bratislava 3:2
18:00Komarno - Trencin 3:0

SLOVAKIA: Extraliga Women

14:00SVK Pezinok W - Projekt RD SVF W 3:2
18:00Nove Mesto nad Vahom W - Brusno W 2:3
18:00Slavia Bratislava W - VKP Bratislava W 3:0
20:00UCM Trnava W - UKF Nitra W 0:3

SLOVENIA: 1. DOL

17:30Triglav Kranj - ACH Ljubljana 0:3
18:00Pomgrad - Salonit Anhovo 3:1
20:00Calcit Kamnik - Krka 3:0
20:30Crnuce - OK Maribor 0:3

SLOVENIA: 1. DOL Women

17:00GEN-I Volley NG W - Branik Maribor W 0:3
17:30Calcit Kamnik W - SIP Sempeter W 0:3
19:00Ankaran W - Luka Koper W 3:0
19:30Krim W - Grosuplje W 3:0

SOUTH KOREA: Volleyball League

07:00KAL Jumbos - Woori 3:1

SOUTH KOREA: Volleyball League Women

09:00GS Caltex W - Hungkuk W 3:0

SPAIN: SuperLiga

17:00Emeve Lugo - Guaguas 1:3
18:00Manacor - Valencia 3:0
18:30Voleibol Teruel - Melilla 2:3
19:30Almeria - Boiro 3:0
19:30Rio Duero - Ibiza 3:0
19:30San Sadurnino - Voley Palma 0:3

SPAIN: Superliga Women

17:30CV Kiele Socuellamos W - Emeve Lugo W 2:3
19:00Avarca de Menorca W - Haro Rioja W 1:3
19:00Leganes W - Cajasol W 2:3

SWEDEN: Elitserien

14:00Vingaker - Falkenberg 1:3
15:00Floby - Falkoping 3:0
16:00Sodertelge - Orkelljunga 3:0
16:00Uppsala - Lunds 3:2
17:00Sollentuna - Hylte/Halmstad 0:3

SWEDEN: Elitserien Women

14:00Gislaved W - Falkoping W 3:1
14:00IKSU W - Lunds VK W 0:3
14:00Varnamo W - Linkopings W 3:0
14:30Sollentuna W - Hylte/Halmstad W 0:3

SWITZERLAND: NLA

17:30Schonenwerd - Nafels 3:0
18:00Chenois - TSV Jona 1:3

SWITZERLAND: NLA Women

15:00Geneve W - Aesch Pfeffingen W 0:3
17:30Toggenburg W - Schaffhausen W 0:3
20:00Lugano W - Cheseaux W 2:3

TURKEY: 1. Ligi

12:00Kula Bld. - Urgup Spor 2:3
12:00Maliye Ihtisas - Malatya BSB 3:1
12:00Niksar - Haliliye 3:2
12:00Yesilkent Spor - Hatay B.Sehir 1:3
13:00Istanbul BB - Alanya Bld 1:3
13:00Kagitspor - Bigadic Bld. 1:3
13:00Kutahya - Konya BSB 1:3
13:00Sanliurfa B.Sehir Bld. - Akkus Bld 0:3
13:00Tursad - Develi 3:2
14:00Saint Joseph - Milas Bld 3:0
14:30Kolejliler - Melikgazi Bld 3:0
16:00Aydin Buyuksehir Belediye Spor - HGTC Bursa 1:3

TURKEY: Sultanlar Ligi Women

12:00Vakifbank W - Fenerbahce W 1:3
13:00Ankara PTT W - Aydin B.Sehir Bld. W 3:1
14:00Galatasaray W - Kuzey Boru Genclik W 3:0
14:00Nilufer Bld. W - Ankara Karayollari W 3:1
15:30Mert Grup Sigorta W - Bolu Bld W 3:2
16:00Sariyer W - Eczacibasi W 2:3
16:30THY W - Yesilyurt W 3:0

UKRAINE: Superleague

13:00Barkom - Zhytychi Zhytomyr 1:3
16:30Epitsentr Podoliani - VNAU 3:0

UKRAINE: Superleague Women

10:00Volyn Lutsk W - Bilozgar Meduniversitet W 2:3
11:00Zaporizhya W - Poltavchanka W 3:0
12:30Regina W - Khimik W 0:3
16:00Polesie Zhytomyr W - Prometey W 0:3
18:30Ternopil W - Alanta W 0:3

REFRESH

Football | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »

Top

FlashScore.mobi provides live volleyball scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than FlashScore.com website for technical reasons.