REFRESH

Basketball » 30.01.2022 » All Games

FRANCE: LNB

17:00Monaco - Levallois -:-

ITALY: Lega A

17:00Tortona - Reggiana -:-
17:30Olimpia Milano - Fortitudo Bologna -:-
18:00Varese - Trento -:-
18:30Pesaro - Treviso -:-
19:00Venezia - Brescia -:-
20:45Sassari - Brindisi -:-

SPAIN: ACB

12:30Bilbao - Unicaja -:-
12:30Murcia - Breogan -:-
12:30Tenerife - Valencia -:-
12:30PostponedUnicaja - Bilbao -:-
17:00Manresa - San Pablo Burgos -:-
18:30Barcelona - Joventut Badalona -:-
20:00Real Madrid - MoraBanc Andorra -:-

TURKEY: Super Lig

11:00Gaziantep - Besiktas -:-
13:30Yalovaspor - Merkezefendi -:-
16:00Anadolu Efes - Fenerbahce -:-
18:15Buyukcekmece - Afyon Belediye -:-

USA: NBA

01:00Dallas Mavericks - Indiana Pacers -:-
01:00New Orleans Pelicans - Boston Celtics -:-
01:30Philadelphia 76ers - Sacramento Kings -:-
02:00Memphis Grizzlies - Washington Wizards -:-
02:00Miami Heat - Toronto Raptors -:-
02:30Golden State Warriors - Brooklyn Nets -:-
19:00Atlanta Hawks - Los Angeles Lakers -:-
19:00Charlotte Hornets - Los Angeles Clippers -:-
21:30Chicago Bulls - Portland Trail Blazers -:-
00:00Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers -:-

ARGENTINA: Liga A

01:30Regatas - Atenas -:-
00:00Hispano Americano - Instituto de Cordoba -:-

AUSTRALIA: NBL

03:00Adelaide - Melbourne United -:-
05:00Sydney - Perth -:-
07:30New Zealand Breakers - Tasmania JackJumpers -:-

AUSTRALIA: WNBL Women

02:30Sydney W - Southside W -:-
05:00Adelaide Lightning W - Canberra Capitals W -:-
07:30Townsville W - Melbourne Boomers W -:-

AUSTRIA: Superliga

17:30Swans Gmunden - Klosterneuburg Dukes -:-
17:30Traiskirchen Lions - Vienna Basket -:-

AUSTRIA: Zweite Liga

15:00Steiermark - Celovec -:-
16:00Wagram - Salzburg -:-

AUSTRIA: Superliga Women

12:30UBSC-DBBC Graz W - Basket Flames W -:-
17:00Duches Klosterneuburg W - UBI Graz W -:-

BAHRAIN: Premier League - Losers stage

15:30ISSA Town - Samaheej -:-
17:30Sitra Club - Al Ittihad -:-

BELARUS: Premier League Women

10:30Horizont Minsk W - Victoria Brest W -:-
10:30Tsmoki Minsk W - Victoria Grodno W -:-
14:00BDU-Tsmoki W - Olimpia Grodno W -:-
14:00Horizont Minsk 2 W - Gomel W -:-

BELGIUM: Top Division Women

11:00Kortrijk W - Namur W -:-
11:15Charleroi W - Lummen W -:-

BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH

19:00Mrkonjic Grad - Bosna Royal -:-
19:00Posusje - Siroki Brijeg -:-

BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prvenstvo BiH Women

16:30Igman W - Play Off Sarajevo W -:-
16:30Konjic W - Banovici W -:-

BRAZIL: NBB

23:00Minas - Uniao Corinthians -:-

CANADA: U Sports

00:00McGill - Bishop's -:-
00:00Thompson Rivers - Victoria -:-
00:00Winnipeg - Saskatchewan -:-
01:00Acadia - Cape Breton -:-
01:00UNB - UPEI -:-
02:00Mount Royal - Alberta -:-
02:00Queens - Carleton -:-
02:00Trinity Western - UBC Okanagan -:-
02:00Waterloo - Lakehead -:-
02:00West. Ontario Univ. - Guelph -:-
02:00York - Toronto -:-
03:00Calgary - MacEwan -:-
03:00Regina - Manitoba -:-
04:00UNBC - UFV -:-
21:00Ontario Univ. - Nipissing -:-
22:00Laval - UQAM -:-

CHILE: LNB

23:00Puente Alto - Espanol de Talca -:-
00:00Catolica - CD Puerto Varas -:-
01:00Tinguiririca - Las Animas -:-
02:00Ancud - Deportes Castro -:-
23:00Leones Quilpue - Espanol de Talca -:-
00:00Catolica - Las Animas -:-

CYPRUS: Division A

15:00Apop Paphou - Keravnos -:-
17:00Anorthosis - AEK Larnaca -:-

CZECH REPUBLIC: 1. Liga

16:00Litomerice - Plzen -:-
16:00SA Brno - Basketbal Olomouc -:-
17:00Snakes Ostrava - Jihlava -:-

CZECH REPUBLIC: ZBL Women

18:00Ostrava W - Strakonice U19 W -:-

DENMARK: Basketligaen

19:15Horsens - Team FOG Naestved -:-

DENMARK: Denmark Cup Women

18:00BMS Herlev W - Sisu W -:-

EUROPE: ABA League

17:00Crvena zvezda mts - Mornar Bar -:-
19:00Buducnost - Cedevita Olimpija -:-

EUROPE: BNXT League

16:00Yoast Utd - BAL Weert -:-

EUROPE: Latvia-Estonian League

16:00Viimsi - Latvijas Universitate -:-

EUROPE: WABA League Women - Winners stage

17:00Cinkarna Celje W - Vojvodina W -:-
18:00Plamen Pozega W - Buducnost W -:-

EUROPE: WBBL Women

14:30RSU Merks W - TalTech W -:-
17:30Dimantu Akademijas W - Jurmala W -:-

FINLAND: Korisliiga

16:00Bisons Loimaa - UU-Korihait Uusikaupunki -:-
16:00Karhu Basket - Helsinki Seagulls -:-

FINLAND: I Divisioona A

16:00Huima - Raiders Basket -:-
16:00Oulu - Korikouvot -:-
16:30Helsingin NMKY - Pyrinto Tampere 2 -:-

FINLAND: I Divisioona Women

12:00Jyvaskyla BA W - Puhuttaret W -:-
12:00Torpan Pojat Helsinki II W - HBA W -:-
14:00BC Nokia W - Espoo Team II W -:-
16:00Pyrinto II W - Kataja W -:-

FRANCE: Espoirs U21

13:00Monaco U21 - Levallois U21 -:-

FRANCE: LFB Women

15:30Tarbes GB W - Angers W -:-
15:30Union Hainaut W - La Roche W -:-
16:30Lyon W - Flammes Carolo W -:-

GERMANY: BBL

15:00Oldenburg - Bonn -:-
15:00s.Oliver Wurzburg - Alba Berlin -:-
18:00Bayern - Bayreuth -:-

GERMANY: Pro A

16:30Rostock - Vechta -:-

GERMANY: Pro B

16:00Lowen - Dresden -:-
17:00ETV Hamburg - Sandersdorf -:-
17:00OrangeAcademy - Frankfurt 2 -:-
17:00Wedel - RSV Eintracht -:-
18:00Giessen Rackelos 2 - College Karlsruhe -:-

GERMANY: DBBL Women

16:00Gottingen W - Freiburg W -:-
16:00Osnabruck W - Herner W -:-
16:00Saarlouis W - TK Hannover W -:-
16:00Wasserburg W - Marburg W -:-

GREECE: Basket League

16:00Ionikos - Apollon Patras -:-
16:00Lavrio - PAOK -:-
16:00Promitheas - Peristeri -:-
18:45Panathinaikos - Aris -:-

GREECE: A1 Women

13:30Panathinaikos W - Eleftheria W -:-
15:45Dafni W - Lefkadas W -:-

GREECE: A2 Women

12:00Amyntas W - Ippokratis W -:-
12:00Aspis 2001 W - Pylaia W -:-
12:00Kronos W - Athinaikos W -:-
12:00Panseraikos W - Aris W -:-
13:00Melission W - Agia Paraskevis W -:-
13:00Panathlitikos W - Apollon Kalamarias W -:-
13:00Santorini W - Proteas Voulas W -:-
13:45Panorama W - Ment W -:-
14:00Iraklis W - Kavala W -:-
16:30Terpsithea Glyfadas W - AEK Peristeriou W -:-

HUNGARY: NB I. A

18:00Pecsi VSK - Soproni KC -:-

HUNGARY: NB I. A Women

18:00Szigetszentmiklos W - PINKK-Pecsi W -:-

ICELAND: Premier League

21:15Valur - Njardvik -:-

ICELAND: Premier League Women

18:15Valur W - Breidablik W -:-
19:00Haukar W - Keflavik W -:-

INDONESIA: IBL

07:00Satya Wacana - Pelita Jaya -:-
09:00Indonesia Patriots - NSH Jakarta -:-
11:00Tangerang Hawks - RANS PIK -:-
13:00Bima Perkasa Yogyakarta - Prawira Bandung -:-

IRAN: Super League - Second stage

12:30Mes Rafsanjan - Shahrdari Gorgan -:-
15:00Kalleh - Exxon Tehran -:-

IRELAND: SuperLeague

17:00Moycullen - Belfast -:-

ISRAEL: Super League

17:30Maccabi Rishon - Hapoel Eilat -:-
19:30Gilboa Galil - Galil Elyon -:-

ITALY: Serie A2

12:00Trapani - Pistoia -:-
17:00Fabriano - Eurobasket Roma -:-
18:00Bakery Piacenza - Basket Torino -:-
18:00Cantu - Monferrato -:-
18:00Capo d'Orlando - Biella -:-
18:00Chiusi - Chieti Basket -:-
18:00Ferrara - Scafati -:-
18:00Forli - Verona -:-
18:00Orzinuovi - Mantova -:-
18:00Pallacanestro Nardo - Ravenna -:-
18:00Stella Azzurra - San Severo -:-
18:00Udine - Treviglio -:-
20:30Latina - Baltur Cento -:-

ITALY: Serie A1 Women

18:00Lucca W - Campobasso W -:-
18:00Ragusa W - Sassari W -:-
18:00San Giovanni W - Empoli W -:-
18:00Virtus Bologna W - Venezia W -:-

ITALY: Serie A2 Women - North

18:00Brixia W - Alpo VillaFranca W -:-

ITALY: Serie A2 Women - South

15:30Cagliari W - Savona W -:-
18:00Firenze W - Spezia W -:-
18:00Patti W - Civitanova Marche W -:-
18:00Umbertide W - Nico Basket W -:-

JAPAN: B.League

05:05Toyama - Hiroshima D. -:-
05:35Shimane - Sun Rockers Shibuya -:-
06:05Akita - Ryukyu -:-
06:05Hokkaido - Brave Thunders -:-
06:05Kyoto - NeoPhoenix -:-
06:05Shinshu - Osaka -:-
06:05Yokohama - Chiba -:-
07:05Diamond Dolphins - Utsunomiya Brex -:-
07:05PostponedGunma - Shiga -:-
07:05Niigata - Ibaraki Robots -:-
07:05SeaHorses Mikawa - Alvark -:-

KAZAKHSTAN: Championship Women - Losers stage

05:00Shymkent W - Karaganda W -:-
07:30Aktau W - MBJSM Almaty W -:-

KAZAKHSTAN: Championship Women - Winners stage

10:00Nur-Sultan W - Pavlodar W -:-
12:30Turan W - Okzhetpes W -:-

KOSOVO: Superliga

17:00Trepca - Peja -:-
19:00Golden Eagle Ylli - Sigal Prishtina -:-

LITHUANIA: LKL

15:00Prienai - Nevezis -:-
16:20Neptunas - Zalgiris Kaunas -:-

LUXEMBOURG: Total League

17:00Contern - Larochette -:-
17:00PostponedHeffingen - Racing Luxembourg -:-
17:15PostponedAmicale Steesel - Musel Pikes -:-
17:30PostponedWalferdange - Bertrange -:-
18:00PostponedT71 Dudelange - Esch -:-
20:30Hesperange - Ettelbruck -:-

NETHERLANDS: WBL Women

18:00Utrecht W - Lekdetec W -:-

NORTH MACEDONIA: Superleague

11:30Feniks 2010 - Pelister -:-

NORTH MACEDONIA: Prva Liga Women

12:00MZT Skopje W - Rabotnicki W -:-
14:00Kriva Palanka W - Probasket W -:-
14:30Struga W - Basket Kam W -:-
17:00Vardar W - Badel 1862 Skopje W -:-

NORWAY: BLNO

17:00Ammerud - Gimle -:-

NORWAY: Kvinneligaen Women

18:00Hoybraten W - Ullern W -:-

PHILIPPINES: Governors Cup

09:00PostponedTNT KaTropa - San Miguel Beermen -:-
11:30PostponedBarangay Ginebra San Miguel - Rain or Shine Elasto Painters -:-

POLAND: Energa Basket Liga

17:30Slask Wroclaw - Ostrow Wielkopolski -:-
18:00Spojnia Stargard - GTK Gliwice -:-
18:00Trefl Sopot - Lublin -:-
20:00Legia - HydroTruck Radom -:-

PORTUGAL: LPB

19:00CD Povoa - Ovarense -:-

PORTUGAL: LFB Women

12:00Gdessa Barreiro W - Quinta Dos Lombos W -:-
12:45Guifoes W - Olivais W -:-
16:30CAB Madeira W - Esgueira W -:-
17:00AD Vagos W - Galitos W -:-
17:00Uniao Sportiva W - Vitoria W -:-

RUSSIA: VTB United League

16:00BC Kalev/Cramo - Lokomotiv Kuban -:-

RUSSIA: Super League

12:00CSKA Moscow 2 - Dynamo Vladivostok -:-
17:00Dome-Springs Izhevsk - Uralmash Ekaterinburg -:-
17:00Lokomotiv Kuban 2 - Barnaul -:-
17:00MBA Moscow - Temp Sumz Revda -:-
17:00Runa Basket Moscow - University-Ugra -:-
17:00Samara - Khimki M. -:-
17:00Ufimets Ufa - Irkutsk -:-

RUSSIA: Premier League Women

15:00Samara W - Nika Siktivkar W -:-
17:00Noginsk W - Enisey Krasnoyarsk W -:-
17:00Novosibirsk W - Dynamo Moscow W -:-
17:00Rostov W - Nadezhda W -:-
17:00UMMC Ekaterinburg W - Spartak Moscow W -:-

SERBIA: First League

19:00OKK Beograd - Radnicki -:-

SOUTH KOREA: KBL

07:00KoGas - KCC Egis -:-
07:00Mobis Phoebus - LG Sakers -:-
09:00Seoul Knights - Wonju DB -:-

SPAIN: LEB Oro

18:00Basquet Girona - Iraurgi SB -:-
18:00Gipuzkoa - Almansa -:-

SPAIN: LEB Plata

12:00PostponedVillarrobledo - Vive Menorca -:-
18:00Zentro - Alginet -:-

SPAIN: Liga Femenina Women

12:15Zaragoza W - Ciudad de La Laguna W -:-
18:00Campus Promete W - Gernika Bizkaia W -:-

SWEDEN: Superettan

13:00RIG Mark - Team4Q -:-
14:30Helsingborg - Uppsala -:-

SWEDEN: Basketettan Women

16:00SBBK Utveckling W - Wetterbygden Sparks 2 W -:-

TURKEY: TBL

12:00Fethiye Bld. - Manisa -:-
13:45Sigortam.net ITU - Final Spor -:-
15:30Gemlik - Bornova -:-

TURKEY: TB2L - First stage

14:00Ilkler Sehri Usak - Corlu -:-
14:00Istanbul Basket - CO Basket -:-
16:00Tesvikiye - Baskent Yenisehir -:-

TURKEY: KBSL Women

11:00Ormanspor W - Besiktas W -:-
12:30Antalya 07 W - Botas W -:-
14:00Nesibe Aydin W - Bursa W -:-

TURKEY: TKBL Women

16:00Karsiyaka W - Canik Belediye W -:-

UKRAINE: FBU Superleague

13:00Ternopil-TNEU - Kyiv Basket -:-

UNITED KINGDOM: BBL Cup - Play Offs

16:30Leicester Riders - Manchester Giants -:-

UNITED KINGDOM: BBL Trophy

16:30Thames Valley Cavaliers - Hemel Storm -:-

UNITED KINGDOM: WBBL Cup Women - Play Offs

13:00BA London Lions W - Newcastle Eagles W -:-

USA: NBA G League

01:00Cleveland Charge - Grand Rapids Gold -:-
01:00Lakeland Magic - Long Island Nets -:-
02:00Windy City Bulls - Fort Wayne Mad Ants -:-
02:00Wisconsin Herd - Greensboro Swarm -:-
02:30Rio Grande Valley Vipers - Birmingham Squadron -:-
02:30Texas Legends - South Bay Lakers -:-
04:00Agua Caliente Clippers - Oklahoma City Blue -:-
21:00Motor City Cruise - Maine Celtics -:-
00:00Austin Toros Spurs - Santa Cruz Warriors -:-

USA: NCAA

23:00Alabama A&M - Florida A&M -:-
23:00Bowling Green - Kent State -:-
23:00Miss. Valley St. - Arkansas-Pine Bluff -:-
23:00Mount St. Mary's - St. Francis (PA) -:-
23:00Murray State - Morehead State -:-
23:00North Florida - Lipscomb -:-
23:00SE Louisiana - Incarnate Word -:-
23:00South Dakota Coyotes - North Dakota -:-
23:00Southeast Missouri State - Siu Edwardsville -:-
23:00Texas State - UT Arlington -:-
23:00Washington - Utah Utes -:-
23:30Charleston Southern - Hampton -:-
23:30Kennesaw State - North Alabama -:-
00:00Jackson State - Grambling St. -:-
00:00Jacksonville - Central Arkansas -:-
00:00Kansas - Kentucky -:-
00:00Mercer - Furman -:-
00:00Montana State - Idaho -:-
00:00Notre Dame - Virginia -:-
00:00Texas Tech - Mississippi St. -:-
00:00Vanderbilt - Georgia -:-
00:30DePaul - UConn -:-
00:30Nebraska - Rutgers -:-
00:30Prairie View A&M - Texas Southern -:-
01:00Florida Gulf Coast - Bellarmine -:-
01:00Liberty - Jacksonville State -:-
01:00Loyola Marymount - San Diego Toreros -:-
01:00Marshall - UAB -:-
01:00NC Wilmington - Hofstra -:-
01:00NJIT - Albany -:-
01:00Old Dominion - Charlotte -:-
01:00Robert Morris - Wisc. Green Bay -:-
01:00San Francisco - Santa Clara -:-
01:00Troy - South Alabama -:-
01:00USC - California -:-
01:00Wofford - NC Greensboro -:-
02:00Alabama State - Bethune-Cookman -:-
02:00Houston Baptist - Nicholls State -:-
02:00Louisiana Lafayette - Georgia Southern -:-
02:00Missouri State - Evansville -:-
02:00Nebraska O. - UMKC -:-
02:00Northern Colorado - Idaho State -:-
02:00St. Marys (CA) - Pepperdine -:-
02:00Syracuse - Wake Forest -:-
02:00Texas - Tennessee -:-
02:00Tulsa - South Florida -:-
02:00UCF Knights - Houston -:-
02:00UC Riverside - CS Fullerton -:-
02:00UTRGV - Tarleton -:-
02:30Tennessee Tech - Austin Peay -:-
02:30Texas A&M - South Carolina -:-
03:00Gonzaga - Portland -:-
03:00Montana - East. Washington -:-
03:00New Mexico State - Grand Canyon -:-
03:00UC Irvine - Cal Poly -:-
03:00UTEP - Florida Intl -:-
03:30Pacific - Brigham Young -:-
03:30UCLA - Stanford -:-
04:00California Baptist - Stephen F. Austin -:-
04:00Nevada - Utah State -:-
04:00Oregon - Oregon State -:-
04:00Sacramento State - Weber State -:-
04:00UC San Diego - CSU Bakersfield -:-
05:59Hawaii - UC Santa Barbara -:-
18:00East Carolina - Cincinnati -:-
18:00George Washington - Fordham -:-
18:00Northern Kentucky - Cleveland State -:-
18:00Purdue - Ohio State -:-
18:00Wright State - IPFW -:-
19:00Iona - St. Peters -:-
19:00Wisconsin - Minnesota -:-
20:00Bradley - Indiana State -:-
20:00Drake - Loyola Chicago -:-
20:00Manhattan - Marist -:-
20:00Monmouth - Niagara -:-
20:00Rider - Canisius -:-
20:00Siena - Quinnipiac -:-
20:00UMass - George Mason -:-
22:00Campbell - Presbyterian -:-
23:00Southern Illinois - Valparaiso -:-
00:00Bucknell - Loyola Maryland -:-
00:00McNeese State - New Orleans -:-

WORLD: Champions League Americas

23:00PostponedReal Esteli - Edmonton Stingers -:-
23:00U. De Concepcion - Flamengo -:-
23:00Boca Juniors - Flamengo -:-
23:00PostponedCangrejeros - Edmonton Stingers -:-

REFRESH

Football | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »

Top

FlashScore.mobi provides live basketball scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than FlashScore.com website for technical reasons.